Polonia Wilczkowice 8:2 Milenium Radziemice

Aktualności

Zwycięsto w 93 minucie na inaugurację !!!

• autor: lkspolanowice, 2018-04-09 21:52

LKS  Niedźwiedź II – LKS Polanowice  1- 2 ( 1- 0)
Gole dla Polanowic : Łukasz Zalewski ( 71 min rzut wolny) , Wiktor Krawczyk – 93 min.
Skład LKS Polanowice:
Maciej Wyżga – Adam Bukowiński ( 46.Krzysztof Wolski) , Grzegorz Ożóg , Krzysztof Ożóg (65.Maciej Stefański ) , Leszek Sawicki – Piotr Dulian ( 60.Łukasz Zalewski), Tomasz Szabłowski( 55.Daniel Klimczyk) , Wojciech Głowa, Maciej Grabowski, Dawid Cisowski ( 55.Łukasz Sternal) – Wiktor Krawczyk.

Derbowy pojedynek drużyn z gminy Słomniki zapowiadał się bardzo ciekawie , dlatego też w słoneczne niedzielne popołudnie pojawiła się liczna grupa kibiców na trybunach .
Z powodu sporu sędziów ze Związkiem piłki nożnej , na  meczu nie pojawili arbitrzy   , więc według przepisów to  drużyny wyznaczyły kandydata , którym został trener Naszej drużyny ( trzeba tu od razu zaznaczyć , że prowadził zawody bardzo obiektywnie i żadna z drużyn nie powinna mieć pretensji do podejmowanych przez niego decyzji )
Pierwszą groźną okazję stworzyły już w 1 min Polanowice , po kilku celnych podaniach do strzału doszedł Wiktor Krawczyk ,ale niestety nie trafił czysto w piłkę i bramkarz Niedźwiedzia nie miał problemu ze złapaniem piłki . Później gra długimi okresami toczyła się głównie w środkowej strefie boiska , gospodarze próbowali długimi podaniami uruchamiać szybkich napastników , ale Nasi obrońcy byli czujni .Polanowice rozgrywał piłkę dłużej ,większą ilością podań ,ale niestety w decydujących momentach  często niecelnie .
W 30 minucie spotkania Niedźwiedź wyszedł na prowadzenie , po dośrodkowaniu , piłkę uderzył z powietrza jeden z zawodników gospodarzy i ta jeszcze po nodze próbującego ją wybić Adama Bukowińskiego trafiła do bramki Polanowic . Chwilę później mogło być już 2-0 dla gospodarzy po niefortunnej próbie wybicia piłki przez Dawida Cisowskiego , piłka na szczęście wylądował tuż nad poprzeczką Naszej bramki . Tak więc do przerwy po wyrównanej połowie jednobramkowe prowadzenie drużyny Niedźwiedzia.
W drugiej połowie w  drużynie Polanowic doszło do kilku zmian ,które wpłynęły zdecydowanie na poprawę gry Naszej drużyny , coraz częściej udawało się dostawać w okolice bramki gospodarzy , niestety brakowała skuteczności w ostatnim podaniu .
W 62 minucie meczu Niedźwiedź przeprowadził wzorcową kontrę i powinien prowadzić 2- 0 , na szczęście jeden z napastników przestrzelił o centymetry w dogodnej sytuacji .
Jak mówi stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane okazję lubią się mścić i tak było i tym razem, w okolicach 20 metra został sfaulowany w 71 min. meczu  jeden z Naszych zawodników , rzut wolny wykonał Łukasz Zalewski i precyzyjny strzałem umieścił piłkę w długim rogu bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy .
Zdobyty gol dodał jeszcze dodatkowej mocy Naszej drużynie i zaczęliśmy z impetem atakować bramkę gospodarzy , trud został wynagrodzony w ostatniej minucie doliczonego czasu gry , w zamieszaniu pod bramką Niedźwiedzia najwięcej sprytu wykazał Wiktor Krawczyk , który umieścił piłkę w bramce zapewniając Nam 3 punkty w tym ważnym Derbowym pojedynku .
Po tym spotkaniu Polanowice objęły fotel lidera tabeli ,bo w sobotnim pojedynki prowadzący Albertus Kraków zaledwie zremisował z ostatnią w tabeli drużyną Millenium Radziemice .
Oczywiście Wielka brawa dla zawodników Polanowic, którzy wyrwali w końcówce meczu 3 punkty ,tak ważne w walce o awans do B klasy .
Kolejny mecz Polanowice rozegrają na swoim obiekcie z Olimpią Czaple Wielkie w niedzielę 15 kwietnia o godz. 17.00 .Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mając oczywiście nadzieję na kolejne trzy punkty .