Polonia Wilczkowice 8:2 Milenium Radziemice

Aktualności

LKS Polanowice gra do końca !!!

• autor: lkspolanowice, 2018-04-18 08:27

LKS Polanowice- Olimpia Czaple Wielkie 2- 1  ( 0 – 0)

Gole Dla Polanowic :  Daniel Klimczyk ( 88 min )  , Krzysztof Bielawski ( 91 min)

Skład LKS Polanowice : Maciej Wyżga – Adam Bukowiński ( 60.Daniel Klimczyk) , Grzegorz Ożóg , Krzysztof Ożóg , Leszek Sawicki – Łukasz Zalewski , Tomasz Szabłowski (55.Wojciech Ślusarczyk), Dawid Cisowski (65.Krzysztof Bielawski) , Łukasz Sternal (85.Marcin Sajur)– Maciej Stefański (46.Krzysztof Wolski) , Wiktor Krawczyk .

W ubiegłym tygodniu Polanowice pokonały na wyjeździe 2-1  Niedźwiedź II , choć do 75 min, przegrywały 0-1 , a w tą niedzielę w takim samym stosunku wygrały z Olimpią Czaple Wielkie , choć do 88 min . przegrywały 0 -1 !!!!   można powiedzieć więc , że Nasza drużyna specjalizuje się w zdobywaniu goli w końcówkach , a nawet w doliczonym czasie gry .
Początek spotkania z Olimpią nie zapowiadał jednak takiego horroru w końcówce , bo to drużyna Polanowic od pierwszego gwizdka sędziego  przejęła inicjatywę i zaatakowała bramkę gości , przez pierwsze 15 minut    Nasza drużyna osiągnęła sporą przewagę i już wtedy powinna uzyskać prowadzenie , niestety brakowało celnego uderzenia w decydującym momencie , najlepszą okazję w tej części gry miał Wiktor Krawczyk , ale nie zdołał skierować piłki do bramki po błędzie bramkarza .
Z upływem czasu gra Polanowic stawała się coraz bardziej chaotyczna , coraz więcej było niecelnych podań , z czego skorzystali goście i kilkukrotnie dostali się pod bramkę strzeżoną przez Maćka Wyżgę , na szczęście w tej części spotkania nie stworzyli sobie ani jednej 100 % sytuacji , my mieliśmy jeszcze swoje sytuacje w tej części meczu , ale niestety ani Wiktor Krawczyk ani Tomek Szabłowski nie wykorzystali najlepszych okazji , tak więc do przerwy  wynik  0 – 0 .
W drugiej połowie Nasz trener szybko zareagował by ożywić grę i już w pierwszych 15 minutach drugiej połowy dokonał  czterech zmian , jak się okazało było to celne posunięcie , bo zawodnicy z pełnym zapasem sił zupełnie odmienili obraz gry . Polanowice zaczęły więcej grać piłką i stwarzać sytuacje bramkowe , niestety w 66 min gry , nie ustrzegliśmy się błędu co skrzętnie wykorzystali goście i nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie .
Stracony gol podziałał  na Nasza drużynę ,,jak płachta na byka ‘’ i  ze zdwojoną energią i pozytywną złością ruszyliśmy  na bramkę Olimpii Czaple Wielkie . Nasz trud został wynagrodzony w końcówce spotkania , a autorem zwycięstwa był Nasz trener  Krzysiek  Bielawski  ,który najpierw zagrał dobrą piłkę do Daniela Klimczyka ,który wyrównał stan meczu , a następnie sam w 91 minucie zdobył drugiego gola zapewniając Nam kolejne trzy punkty .
Za walkę i wiarę do ostatniej  minuty meczu Wielkie podziękowania dla Całej drużyny , na specjalne wyróżnienie w tym meczu zasługuje Maciek Wyżga , który ,,gasił pożary ‘’ skutecznymi interwencjami po błędach obrony  oraz Krzysiek Bielawski , który zagrał swoje 25 minut 😊 .
Dzięki porażce Albertusa Kraków Nasza przewaga nad drugim zespołem w tabeli wzrosła do 4 punktów . W najbliższą niedzielę mecz wyjazdowy z Millenium Radziemice .