Maciej Stefański rozstrzygnął derby z Trątnowicami

• autor: lkspolanowice, 2018-09-07 08:20

LKS Polanowice – Trątnowianka         1 – 0 ( 0 – 0)

Gol dla Polanowic : Maciej Stefański  (72 min)

Skład LKS : Maciej Grabowski – Adam Bukowiński , Grzegorz Ożóg , Krzysztof Ożóg ( 60. Krzysztof Szczepańczyk ) , Tomasz Szabłowski  -  Piotr Dulian ( 46.Krzysztof Bielawski) , Łukasz Zalewski ( 46.Wojciech Głowa) , Dawid Cisowski , Daniel Klimczyk , Kamil Jamróz – Wiktor Krawczyk ( 67. Maciej Stefański)

Po trzech latach znowu na boisku spotkały się drużyny Polanowic i Trątnowianki  ,  jak przystało na derby drużyn z gminy Słomniki mecz był ciekawym widowiskiem obfitującym w wiele sytuacji  podbramkowych .
Na początku spotkania było wzajemne badanie sił , i zachowawcza gra głównie w środkowej strefie boiska , po kilku jednak minutach zaczęła zarysowywać się wyraźna przewaga drużyny z Polanowic ,która zaczęła stwarzać ciekawe akcje , co kończyło się dużym zagrożeniem pod bramką gości . Najlepsze okazje w pierwszej połowie mieli Krawczyk , Jamróz oraz Klimczyk , niestety brakowało skutecznego zakończenia .
Druga połowa zaczęła się również pod dyktando gospodarzy ,którzy swoje dobre sytuacje , chcieli jak najszybciej zmienić na gola , udało się dopiero w 72 minucie meczu kiedy to Maciej Stefański / wszedł 5 minut wcześniej na boisko) po podaniu Bielawskiego  precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce . Po zdobytym golu Trątnowianka chciała za wszelką cenę wyrównać i zaatakowała jeszcze większą ilością zawodników , parę razy zakotłowało się w okolicach naszego pola karnego , ale nie pozwoliliśmy strzelić sobie dzisiaj gola .
Tak , wiec trzy punkty pozostają w Polanowicach , a bohaterem spotkania został  Maciej Stefański , który zagrał krótko , ale skutecznie .
Za dzisiejszy mecz trzeba pochwalić wszystkich zawodników Polanowic , była walka o każdą piłkę , były sytuacje i w końcu zwycięski gol .
Dobrze w bramce spisał się również Nasz pomocnik Maciej Grabowski ,który był zmuszony zająć miejsce pomiędzy słupkami  pod nieobecność naszych golkiperów .