Trener rozstrzygnął wynik derbów gminy Słomniki !!!

• autor: lkspolanowice, 2019-04-08 08:17

LKS Polanowice – Słomniczanka II   2 -1  ( 0 - 0 )

0 – 1  Bartłomiej Piwowarski  ( 50 min)
1 – 1  Wojciech Głowa  ( 62 min rzut karny)
2 -1  Krzysztof Bielawski  ( 90 min )

Skład LKS Polanowice :  Maciej Wyżga – Grzegorz Ożóg , Krzysztof Ożóg , Jakub Kotarba ( 46. Maciej Grabowski ) , Leszek Sawicki – Dawid Cisowski , Tomasz Szabłowski ( 75.Adam Bukowiński) , Wojciech Głowa , Daniel Klimczyk ,  Łukasz Sternal – Krzysztof Szczepańczyk ( 51. Krzysztof Bielawski)

Pojedynek derbowy pomiędzy drużynami LKS Polanowice i Słomniczanką II zapowiadał się ciekawie  i tak też było , mecz był prowadzony w szybkim tempie , od początku spotkania do ataków przystąpili wyżej notowani w tabeli goście  , którzy raz za razem przedostawali się w okolice Naszej bramki , na tym się jednak kończyło , bo drużyna Polanowic rozpoczęła w mocno defensywnym ustawieniu  i nie pozwoliła na stworzenie 100 % sytuacji.
Z czasem mecz zaczął się wyrównywać i My również zaczęliśmy zagrażać przeciwnikom ze Słomnik , najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia miał Daniel Klimczyk , ale nie potrafił celnie zakończyć dobrej akcji zespołu. Na przerwę więc obydwie drużyny schodziły z zerową zdobyczą .
Po przerwie mecz ożywił się jeszcze bardziej , a to za sprawą Bartłomieja Piwowarskiego ,który w 50 min meczu wyprowadził gości na prowadzenie . Na wyrównanie nie trzeba było czekać długo , wprowadzony parę minut wcześniej Krzysztof Bielawski został sfaulowany w polu karnym , a jedenastkę  wykorzystał Wojciech Głowa /  co prawda brakarz obronił pierwsze uderzenie , ale przy dobitce był już bezradny / .
Ostra wymian ciosów trwała do ostatniej minuty , w której szczęście uśmiechnęło się do Naszej drużyny . W polu karnym Daniel Klimczyk zagrał do Krzysztofa Bielawskiego , a ten celnym strzałem po ziemi rozstrzygnął losy spotkania pozostając niewątpliwie bohaterem tego derbowego spotkania .
Tak wiec udał się rewanż za porażkę z jesieni , a  Słomniczanka straciła raczej szanse na walkę o awans do klasy A , wobec wygranych Maszycanki i Płomienia Kościelec.
W najbliższą niedzielę kolejne derbowe spotkanie gminy Słomnik pomiędzy Trątnowianką i Polanowicami , mecz odbędzie się w Trątnowicach o godz. 15.00 .
Emocji na pewno nie zabraknie  .Zapraszamy .