Zwycięstwo na inaugurację ligi.

• autor: lkspolanowice, 2021-05-01 10:41

Kosynierzy Łuczyce – LKS Polanowice 1 – 3  ( 0 – 0)

0 -1 Wojciech Głowa  - 79 min  /rzut karny/

0-2 Maciej Stefański – 85 min

1-2 Dawid Lichoń   -   90 min

1-3 Krzysztof Wasieczko – 93 min

Skład drużyny LKS Polanowice :  Marcin Sajur – Krzysztof Ożóg . Grzegorz Ożóg , Maciej Grabowski – Daniel Klimczyk (46.Tomasz Szabłowski), Jakub Kotara (60,Grzegorz Walczak), Piotr Dulian (46.Patryk Walczak) , Dawid Cisowski (46. Wiktor Krawczyk), Wojciech Głowa – Maciej Stefański , Paweł Kleszcz (60.Krzysztof Wasieczko)

Na inaugurację sezonu Nasza drużyna udała się na mecz do Kosynierów Łuczyce , już początek spotkania pokazał , że nie będzie to łatwy mecz , młoda drużyna gospodarzy prowadzona przez doświadczonego Leszka Lipkę , od początku mocno zaatakowała i stwarzała sobie dogodne pozycje do zdobycia prowadzenia.  Na szczęście celowniki piłkarzy Kosynierów nie były dobrze ustawione i piłka raz za razem mijała bramkę strzeżoną  przez Marcina Sajura.  W pierwszej części meczu mieliśmy trzy sytuację do zdobycia gola ( wszystkie stworzył skrzydłowy Jakub Kotara) , ale niestety nie udało się zdobyć gola. Widać było , że przerwa w treningach spowodowana Covid- 19 nie wpłynęła korzystnie na formę obydwu drużyn .

W drugiej połowie trener Polanowic widząc nieporadność drużyny od razu dokonał trzech zmian , na boisko weszli Tomasz Szabłowski , Patryk Walczak oraz Wiktor Krawczyk , zmiany te natychmiast wpłynęły na  obraz meczu , Nasza drużyna opanowała środek boiska i  przejęła inicjatywę . Mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola , ale brakowało trochę skuteczności i szczęścia .

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach , najpierw w 79 min.w pole karne wbiegł Tomasz Szabłowski i został sfaulowany , sędzia nie miał wątpliwości , tak jak w dwu wcześniejszych sytuacjach i zdecydowanym ruchem wskazał na punkt karny , skutecznym egzekutorem był kapitan drużyny Wojciech Głowa ,który pewnym strzałem wyprowadził Polanowice na prowadzenie .Dwie minuty później znów doskonała sytuacja , za 16 metrów uderza Wojciech Głowa , ale piłka trafia w poprzeczkę .

W 85 minucie zdobywamy drugiego gola , tym razem do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskakuje najwyżej dochodzący do wysokiej formy Maciej Stefański i nie daje szans na skuteczna obronę bramkarzowi gospodarzy , w tym momencie wydaj się , że jest po meczu ,ale nic bardziej mylnego , w 90.min fenomenalny strzał z 20 metra oddaje zawodnik Kosynierów  , a piłka trafia w okienko Naszej bramki.

Na szczęście Nasza doświadczona drużyna nie pozwoliła już do końca meczu  stworzyć bramkowej akcji drużynie Kosynierów , mało tego przypieczętowaliśmy zwycięstwo trzecim golem ,którego w zamieszaniu podbramkowym zdobył Krzysztof Wasieczko , po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie .

Tak więc cenne zwycięstwo w trudnym meczu cieszy Naszą drużynę , cieszy również wysoka frekwencja zawodników / w dzisiejszym meczu 17 osób/ .

W statystykach 10-ty z rzędu mecz bez porażki , oby tak dalej .

Za tydzień znowu mecz wyjazdowy , tym razem naszym rywalem będzie drużyna  Novi Narama .

Mecz odbędzie się w niedzielę 2 maja o godz. 17.00.