• autor: lkspolanowice, 2016-05-16 09:16

Kapitol Racławice – LKS Polanowice  2 – 3  ( 1 – 0)
Gole dla Polanowic -  Damian Dudzik-1  , Wojtek Ślusarczyk - 1 , Dorian – 1
Skład LKS Polanowice :  Adrian Nowaczek  - Adam Bukowiński , Rafał Ochoński , Paweł Wilczyński , Paweł Wiklik – Łukasz Zalewski , Wojtek Ślusarczyk , Dominik Łakomy , Tomasz Szabłowski , Damian Dudzik ( 70. Mateusz Broś) – Dorian ( 80. Łukasz Wasserman)

W niedzielne przedpołudnie pojechaliśmy na trudny wyjazdowy mecz do Racławic ,  gdzie drużyna miejscowego Kapitolu walczy jeszcze o awans do wyższej klasy rozgrywkowej . Jak się można było spodziewać gospodarze ruszyli od początku meczu do zdecydowanych ataków na Nasza bramkę , i choć osiągnęli w tej części meczu spora przewagę optyczną to jednak Nasza drużyna stworzyła więcej klarownych okazji do zdobycia goli , niestety zabrakło skuteczności . Gdy wydawało się , że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem , Kapitol dopiął swego , łatwo stracona piłka w środku pola , trafiła do jednego z zawodników gospodarzy ,który zagrał prostopadle do wychodzącego napastnika ,a ten strzałem z pierwszej piłki trafił do bramki .
W drugiej połowie przemeblowaliśmy ustawienie na bardziej ofensywne  , zrezygnowaliśmy z defensywnego pomocnika i wzmocniliśmy linię ataku , taka taktyka przyniosła efekt w postaci szybkiego wyrównania , piłkę w bocznej strefie boiska otrzymał  Damian Dudzik , pociągnął ją do przodu i uderzył swoją lewa nogą w długi róg bramki Kapitola  , piłka ku rozpaczy gospodarzy wtoczyła się do bramki . Po wyrównującej bramce  piłkarze z Racławic jeszcze mocniej przycisnęli  i po dokładnym wykonaniu rzutu rożnego  , piłka trafiła na głowę jednego za zawodników Kapitola ,który podwyższył wynik spotkania na  2  -1 .
W tym momencie do końca meczu pozostało jeszcze 25 minut i w tym czasie nasza drużyna pokazała , że potrafi grać w piłkę i walczyć do ostatniej minuty meczu !!!  , zaczęliśmy w końcu wygrywać pojedynki w środkowej strefie boiska co skutkowało stwarzaniem dobrych sytuacji do zdobycia wyrównania , sztuka ta udała się Nam w 68 minucie meczu , dobrym podaniem przez Pawła Wilczyńskiego został obsłużony Wojtek Ślusarczyk ,który zdobył jeszcze kilka metrów boiska , wymanewrował obrońcę  i huknął jak z armaty w róg bramki gospodarzy wyrównując stan pojedynku na 2 -2 .
Polanowice zobaczyły , ze drużyna Kapitolu nie jest w tym dniu dobrze dysponowana i zadały kolejny cios , tym razem dobrym dośrodkowaniem popisał się Rafał Ochoński , do piłki dopadła Dorian i w swoim kolejnym meczy zdobył kolejne trafienie .
Ostatnie 10 minut meczu to istny horror , Kapitol za wszelką cenę chce wyrównać , a My  chcemy dowieźć zwycięstwo do końca ,  w Naszym polu karnym  co chwilę ogromne zamieszanie  , ale bardzo dobrze spisuje się w tej części gry Nasz Bramkarz ,który broni w nieprawdopodobnych sytuacjach , gospodarze zdobywają   nawet gola , po kolejnej dobitce ,ale sędzia liniowy mimo protestów gospodarzy sygnalizuje spalonego .
Wreszcie końcowy gwizdek sędziego i można odetchnąć z ulgą , zwycięstwo na trudnym terenie z Racławicach staje się faktem , to już trzeci kolejny zwycięski mecz rozstrzygnięty różnicą jednego gola
Za zaangażowanie należy pochwalić wszystkich zawodników Naszej drużyny , skutecznie bronił Adrian , pewnie grająca obrona z wyróżniającym się Pawłem Wiklikiem , Dominik Łakomy skutecznie wspomagał linię obrony jako defensywny pomocnik , pomocnicy i napastnicy zrobili swoje zdobywając  3 gole .
To chyba pierwsze spotkanie w tej rundzie kiedy zagraliśmy lepszą drugą połowę od pierwszej i pomimo dwukrotnego prowadzenia Kapitola Racławice odwróciliśmy losy spotkania .
Niestety zwyciężyły też  drużyny Orła II Iwanowice oraz S party Skrzeszowice co oznacza ,ze walka o utrzymania toczyć się będzie do ostatniej kolejki .
W przyszłą niedzielę podejmujemy na swoim boisku Spartę Skrzeszowice , ile oznacza zwycięstwo w tym meczu nie trzeba nikomu mówić . Początek spotkania godz. 18.00 .