LKS Polanowice - Niedźwiedź II   2- 1 ( 0- 1)

Gole dla Polanowic - Paweł Wilczyński ,Wiktor Krawczyk.

Skład drużyny LKS Polanowice:

Mariusz Wielgosz - Adam Bukowiński ( 46. Radosław Trzóslo ) , Krzysztof Wolski ,Krzysztof Ożóg ( 42. Marcin Sajur) , Paweł Wilczyński - Łukasz Zalewski ( 86.Łukasz Wasserman) , Wojciech Ślusarczyk , Dawid Cisowski  (71.Paweł Węgrzyn ) ,Wojciech Głowa  ,Maciej Stefański ( 80.Tomasz Szabłowski ) - Wiktor Krawczyk.

Na inaugurację sezonu 2017/2018 przyszło  zmierzyć się drużynie Polanowic w derbowym pojedynku z ekipą Niedźwiedzia II.                                                                                                                                           Mecze z przeciwnikiem zza miedzy od lat od lat są emocjonującymi widowiskami i tak było również tym razem.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków drużyny gości na Naszą bramkę ,ale to Polanowice powinny objąć prowadzenie , już w 2 minucie meczu w doskonałej sytuacji znalazł się Wiktor Krawczyk , wymanewrował jednego z obrońców Niedźwiedzia , następnie bramkarza , ale niestety w sobie wiadomy tylko sposób nie potrafił wykończyć akcji celnym trafieniem.
W pierwszej odsłonie wyraźnie dominowali goście z Niedźwiedzia ,którzy co chwilę stwarzali sobie sytuacje bramkowe ,Polanowice ograniczały się w tym okresie do obrony własnej bramki oraz nielicznych  kontr ,które nie przynosiły jednak dogodnych sytuacji bramkowych.
Goście uzyskali prowadzenie w najmniej spodziewanej sytuacji ,rzut wolny z 35 metra wykonywał jeden z zawodników Niedźwiedzia , próba dośrodkowania zakończyła się niestety  powodzeniem , wrzucona w pole karne piłka ku zaskoczeniu wszystkich znalazła drogę do siatki .
Ekipa przyjezdnych atakowała w dalszym ciągu , chcąc jak najszybciej zdobyć drugą bramkę i kontrolować mecz ,w 36 minucie meczu prawie się im to udało, napastnik gości znalazł się w dogodnej sytuacji ,ale na Nasze szczęście trafił piłką w słupek.
Druga połowa to zupełnie odmienne widowisko , to drużyna LKS Polanowice przejęła inicjatywę nad słabnącym przeciwnikiem i zaczęła stwarzać groźnie sytuacje bramkowe . Wyrównie padło po dośrodkowaniu Wojciecha Głowy debiutującego w Naszej drużynie , który z końcowej linii boiska zagrał wprost na głowę Pawła Wilczyńskiego , a temu zostało skierować piłkę do bramki przeciwnika , był to pierwszy gol Pawła w czasie ośmioletniej kariery w Polanowicach.
Zdobyta bramka dodała animuszu Naszej drużynie ,która ruszyła zdecydowanie na przeciwnika z Niedźwiedzia , w tym czasie gra Polanowic wyglądała naprawdę dobrze , widać było wiele przemyślanych zagrań  z którymi nie mogli poradzić sobie goście.
Okazję do uzyskania prowadzenia miał w 75 minucie meczu Łukasz Zalewski , piłka uderzona z rzutu wolnego odległości 20 metrów zmierzała w okienko bramki rywala ,ale kunsztem wykazał się bramkarz Gości ,który fantastyczną interwencją uchronił swój zespół przed utratą gola.
Szczęście uśmiechnęło się do Nas w 82 minucie ,kiedy to po koncertowej akcji Wiktor Krawczyk strzałem z powietrza zdobył piękną bramkę . Do końca meczu Polanowice kontrowały wynik i nie pozwoliły na odebranie długo oczekiwanego zwycięstwa .
Tak więc trzy punkty na inaugurację sezonu stały się faktem , po naprawdę dobrym meczu w wykonaniu Naszej drużyny , aż strach pomyśleć co będzie kiedy zgrywającej  się dopiero drużynie zazębią się wszystkie tryby.
Na pochwałę w tym spotkaniu zasłużyli wszyscy zawodnicy , którzy  walczyli do ostatniego gwizdka sędziego , pokazaliśmy ,że potrafimy walczyć do końca i zdobyliśmy cenne trzy punkty ,które z pewnością będą się liczyć w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej ,który jest Naszym główny celem.
Brawo chłopaki ,oby tak dalej.
W kolejnym meczu zmierzymy się z drużyną Olimpii Czaple Wielkie ,która w ubiegłym sezonie spadła w klasy B ,a w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe Iskrę Pałecznica 2-1 .
Tak więc zapowiada się trudna się trudny mecz  , w którym trzeba będzie walczyć o kolejne punkty .
Mecz odbędzie się w niedzielę 3 września o godz. 16.00 w Czaplach Wielkich.