Awans do B klasy po zwycięstwie w derbach !!!

• autor: lkspolanowice, 2018-05-14 15:39

LKS Polanowice- Niedźwiedź II    1 -0   ( 0 – 0 )

Gol Dla Polanowic : Adam Bukowiński  (głową  65 min.)

Skład LKS Polanowice :  Maciej Wyżga – Adam Bukowiński ( 67. Krzysztof Bielawski) , Grzegorz Ożóg , Krzysztof Ożóg , Leszek Sawicki – Krzysztof Wolski , Tomasz Szabłowski (65. Maciej Grabowski)  , Daniel Klimczyk (83. Paweł Węgrzyn), Wojciech Głowa , Łukasz Zalewski – Wiktor Krawczyk.

W niedzielne popołudnie w spotkały się na boisku drużyny lidera i wicelidera tabeli , dodatkowo mecz pomiędzy drużynami Polanowic i Niedźwiedzia to lokalne derby ,które zawsze są emocjonujące od początku do końca spotkania . We wcześniejszych meczach tych drużyn  dwa razy wygrały Polanowice w stosunku 2-1 , a raz Niedźwiedź 1-0 .
Dla Polanowic , ten mecz był bardzo ważny ,  bo w przypadku zwycięstwa oznaczał awans do B klasy , a i Niedźwiedź potrzebował punktów ,które przybliżają go do tego celu .
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy , to Polanowice atakowały częściej i stwarzały groźne sytuacje pod bramką drużyny z Niedźwiedzia , najlepsze okazje do zdobycia gola , mieli Adam Bukowiński ,który w dobrej sytuacji po rzucie rożnym przestrzelił nad poprzeczką oraz Tomasz Szabłowski ,któremu piłka odskoczyła w ostatniej chwili pod bramką gości . Tak na dobrą sprawę przyjezdni tylko raz zagrozili bramce Polanowic , kiedy to po błędzie jednego z obrońców w doskonałej sytuacji znalazła się napastnik Niedźwiedzia , ale ku rozpaczy kibiców gości przestrzelił .
W drugiej połowie gra się wyrównała , Niedźwiedź dokonał kilku zmian ,które ożywiły grę , kolejne klarowne okazje mieliśmy jednak My ,  pomiędzy 50 – 55 min. meczu  kolejne dwa rzuty rożne , przy pierwszym znowu niecelnie uderza Adam Bukowiński , a w drugim przypadku minimalnie chybia również strzałem głową Leszek Sawicki , doskonałą okazję miał również Łukasz Zalewski ,który został obsłużony idealnym prostopadłym podaniem i w sytuacji sam na sam doskonałym refleksem popisał się  Adrian Nowaczek  ,który skutecznie interweniował na linii pola karnego .
Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło w 65 min ,  kiedy to sędzia podyktował rzut wolny z bocznego sektora boiska , piłka została dośrodkowana w pole karne , powstało spore zamieszanie ,które wykorzystał Adam Bukowiński i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce po strzale głową .
Do końca meczu było jeszcze wiele emocji oraz sytuacji bramkowych dla obydwu drużyn ,  najgoręcej zrobiło się w 90 minucie meczu ,kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Niedźwiedzia za faul Naszego bramkarza na jednym z zawodników gości  , na nasze jednak szczęście uderzona przez wykonawcę piłka trafiła w słupek , a dobitka była na tyle słaba , że Maciek Wyżga nie miał problemu ze złapaniem piłki .
Tak więc po raz kolejny w derbach gminy Słomniki lepsza drużyna Polanowic , a skromne zwycięstwo 1 -0 zapewnia Nam na cztery kolejki przed końcem rozgrywek upragniony  awans do wyższej klasy rozgrywkowej .