Wysokie zwycięstwo na inaugurację B klasy !!!

• autor: lkspolanowice, 2018-08-29 08:56

LKS Polanowice – Millenium Radziemice  7 – 1 ( 3 -1)

Gole dla Polanowic :  Wiktor Krawczyk – 2 (  6 i 55 min ) , Kamil Jamróz – 2 ( 40 i 81 min.)  Daniel Klimczyk -1 ( 36 min) , Leszek Sawicki -1  ( 72 min.) . Krzysztof Szczepańczyk -1 ( 89 min)

Skład LKS Polanowice :
Marcin Sajur  - Adam Bukowiński ( 72. Maciej Grabowski) , Krzysztof Ożóg , Leszek Sawicki , Grzegorz Ożóg – Łukasz Zalewski , Wojciech Głowa ( 70.Piotr Dulian) , Dawid Cisowski , Daniel Klimczyk (75. Krzysztof Szczepańczyk) , Kamil Jamróż – Wiktor Krawczyk.

Inauguracja ligi zaczęła się od miłego akcentu , przed pierwszym gwizdkiem sędziego przedstawiciel Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wręczył drużynie Polanowic okazały Puchar z okazji zdobycia pierwszego miejsca w sezonie 2017/2018 oraz awans do B klasy .
W pierwszym meczu los przydzielił Nam za przeciwnika drużynę Millenium Radziemice , z którą to rywalizowaliśmy w ubiegłym sezonie w C klasie .
Mecz rozpoczął się od  zdecydowanych ataków LKS Polanowice , które to jak najszybciej chciały zdobyć prowadzenie , udało się już w 6 minucie meczu kiedy to podanie Klimczyka zamienił na gola Krawczyk ,który z kilku metrów uderzył celnie głową . Gospodarze poszli za ciosem i dążyli do podwyższenia prowadzenia ,które z pewnością ustawiło by mecz , sytuacje mnożyły się co chwilę . lecz piłka nie chciał wpaść do bramki Millenium .
W 18 minucie meczu doszło do niespodziewanego wyrównania , z piłką lewym skrzydłem przedarł się jeden z zawodników gości i uderzył za linii pola karnego , a piłka ta wpadła lobem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sajura , była to pierwsza sytuacja bramkowa przyjezdnych .
Polanowice nie przejęły się jednak takim obrotem sprawy i już do przerwy uzyskały dwu bramkowe prowadzenie , po trafieniach Klimczyka i Jamróza .
W  drugiej połowie dominacja Polanowic była jeszcze wyraźniejsza  ,  gospodarze strzelili w tej części meczu 4 gole i zasłużenie zwyciężyli z drużyną z Radziemic .
Tak więc inauguracja wypadła pomyślnie , ale nie można popadać w euforię , w lidze są mocne drużyny co widać po wynikach .
Prawdziwy egzamin dopiero przed nami ,  teraz trzy trudne mecze z faworytami rozgrywek , w najbliższą niedzielę gramy na wyjeździe ze Słomniczanką II , później w środę kolejne derby z Trątnowicami , a w kolejny weekend wyjazd na mecz ze spadkowiczem z A klasy Maszycanką .